چرا « به بین » ؟؟؟؟

لطفا چند لحظه از وقت ارزشمند خود را به « به بین » اختصاص دهید .

 یک درخت هرچقدر هم که بزرگ باشد روزی نهال بوده است ، طولانی ترین سفرها با نخستین قدم آغاز می شود و یک تصمیم سرآغاز تغییری بزرگ و رقم زدن یک سرنوشت است .

« به بین » را بهتر بشناسید :

مجموعه به بین با بهره گیری از کارشناسان خبره و توانمند در عرصه اطلاع رسانی ،  نرم افزارهای تحت وب ، بازاریابی الکترونیک و تبلیغات ، سعی دارد تا به بهترین نحو ممکن برای جامعه هدف خود : ( 1 – صاحبان کسب و کار)  ( 2 – مردم و مخاطبان دریافت کالا و خدمات )  راه گشای مسیری باشد که در آن صاحبان کسب و کار به شکلی موثر و نزدیک به بازار رقابت کامل ، کالا و خدمات خود را برای مشتریان جدید و دائمی خود معرفی و عرضه نمایند . مطمئناً « به بین » با این رویکرد فقط تبلیغ نمی کند بلکه وظیفه خطیر اطلاع رسانی و معرفی مجموعه های کسب و کار را در دستور کار خود قرار داده است .

از سوی دیگر ، « به بین » در راستای خرید مطمئن و بهینه سعی دارد تا واحدهای صنفی موفق را به بهترین شکل ممکن به خریداران معرفی کند تا آنها بتوانند در کمترین زمان ممکن بهترین را برای خرید انتخاب کنند و با عضویت در باشگاه مشتریان « به بین » بتوانند از تبلیغات واحدهای صنفی گوناگون مطلع و بهره مند شوند .

 

مزایای به بین برای خریداران

 

• امکان استفاده از تخفیفات کسب و کارهای گوناگون فقط با عضویت در باشگاه مشتریان « به بین » :

مخاطب گرامی شما می توانید با عضویت در باشگاه مشتریان « به بین » از مزایای تخفیفات صاحبان کسب و کار که در این بخش بارگذاری شده است استفاده نمایید و در صورت تمایل عضو باشگاه مشتریان خاص واحد صنفی مورد نظر شده تا از مزایای بیشتری بهره مند گردید .

افزایش دانش خرید :

در « به بین » صاحبان کسب و کار ، کالا و خدمات خود را به صورت جامع اما مختصر معرفی می کنند و این ویژگی یکی از بهترین راهکارها برای افزایش دانش خرید شما می باشد .

صرفه جویی در وقت برای انتخاب بهترینها :

شاید شما هم برای یافتن کالا و خدمات مورد نظرتان ساعتها وقت گذاشته اید و در نهایت به علت کمبود وقت و یا خستگی از کالا و خدماتی استفاده نموده اید که چندان رضایت شما را ایجاد نکرده است . با    « به بین » می توانید در کمترین زمان ممکن ، ارائه دهنده کالا و خدمات مورد نظرتان را پیدا کنید .

مزایای به بین برای فروشندگان      

 

رشد در دوران رکود :

بدون شک به عنوان صاحب یک کسب و کار ، شما باید هنگامی ‌که درآمدتان به دلیل نوسانات اقتصادی رو به کاهش است تغییراتی در مخارج و هزینه‌های خود ایجاد کنید . اما این تغییرات نباید منجر به کاهش بودجه بازاریابی شما شود زیرا شما می‌توانید در دوران رکورد از روند آهسته اقتصاد به عنوان یک فرصت استفاده کنید و در پیدا کردن مشتریانی جدید از رقیبان خود (که به دنبال تطبیق خود با متغیرهای کلان اقتصاد هستند) پیشی بگیرید. بازاریابی الکترونیک نه تنها شیوه‌ای رو به رشد برای بازاریابی است بلکه مقرون به صرفه‌ترین راه برای رساندن پیام محصول یا خدمات شما به مشتری است. با استفاده از این روش می‌توانید در دوران رکودی که ارزش پول مدام در حال کاهش است از پول خود برای ایجاد ارزش استفاده کنید.
« به بین » بهترین راه برای بازاریابی الکترونیک را در اختیار شما گذاشته است .

خلق مشتریان جدید و تغییر الگوی مصرف :

مشتری رکن اول هر کسب و کار است این جمله واقعاً کار ساز است که (همیشه حق با مشتریست) و به یاد داشته باشید که جذب مشتری جدید وقت و هزینه لازم را می طلبد و مطمئناً معرفی کامل خدمات و کسب و کارتان از طریق « به بین »  می تواند یکی از مؤثرترین اقداماتتان در زمینه جذب مشتری جدید به شمار آید . « به بین » به شما استفاده از باشگاه مشتریان عام و معرفی تخفیفات و خدمات ویژه تان به مشتریان جدید را پیشنهاد می کند .

جداسازی مشتریان مستمر و وفادار از مشتریان اتفاقی :

حتماً شما هم به مشتریان خاص و وفادارتان بیشتر اهمیت می دهید . به طور مثال ؛  ارائه تخفیفات بیشتر و ... . ما هم بر این موضوع واقفیم و به شما باشگاه مشتریان خاصتان را که در صفحه اختصاصیتان باز می شود را پیشنهاد می دهیم .

ارتباط مداوم با مشتری :

بدن شک ارتباط مداوم با مشتری و اطلاع رسانی دقیق به آنها می تواند ضریب نگهداری و جذب مشتریان شما را افزایش دهد . « به بین » با به روز رسانی محتوای صفحه اختصاصی شما و همچنین در اختیار گذاشتن پنلهای ارسال sms و پیام از طریق شبکه های اجتماعی ، این مهم را برای شما محقق می سازد.